Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sylwia z Białej Podl

Badanie histologiczno-patalogiczne po usunięciu woreczka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia z Białej Podlaskiej
Witam! Mam pytanie moja mama 3 dni temu miała laparoskopowe usunięcie woreczka zółciowego,pobrano jej wycinek do badania. Chciałabym zapytac na czym polega badanie histollogiczno- patologiczne i w jakim celu jest przeprowadzane???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nazwa badania pochodzi od nazwy -tkanka (histos). Badanie histopatologiczne jest to w zasadzie badanie mikroskopowe komórek lub tkanek. Za pomocą różnych technik (np. barwienia komórek)szuka się odstępst od normy, czyli nieprawidłowych komórek. Szczególnie ważne jest to dla wyboru metody leczeniczej, rozległości zabiegu operacyjnego i rokowania oraz ustalenia typu histologicznego nowotworu i stopnia jego złośliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daniel
Nie koniecznie nowotwór, praktycznie każdy wycinek wysyła się do badania histpat w tym usunięty woreczek żółciowy czy wyrostek robaczkowy. To jest standardowa procedura, taka profilaktyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia
Oj dziekuje za odpowiedz :) mój woreczek tez wysłali do badania i juz się zamartwiałam bo mam 33 lata. Ale strach i tak pozostanie do dnia odbiaru wyników :/ dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paula
Można mieć. Mialam robiona planowa laparoskopię pęcherzyka zolciowego w 1 dniu okresu. Lekarze nie widzieli w tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.