Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna dłoni po wygojeniu rany


Gość Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

8 sierpnia rozciąłem wewnętrzna cześć dłoni przenosząc zanieczyszczona szybę. Rozcięcie było zaopatrzone w szpitalu gdzie miałem założony jeden szew. Kiedy przyjechałem do szpitala nie miałem żadnej opuchlizny aby ta mała ranę. Po bardzo bolesnym czyszczeniu i zaszyciu spuchł mi środkowy palec a na drugi dzien cała reka. Udałem sie do Chirurga w Przychodni który stwierdził ze jest cis nie tak i po jednej dobie ściągnął szew. Rana była zasklepiona i nic sie z niej nie saczylo. Kazali przyjsc na drugi dzien. Oczywiscoe byl juz inny Lekarz, ktory stwierdził ze niepotrzebnie był szew ściągnięty i zmienil mi aby antybiotyk z amoksycylina na Cipronex. Stwierdził ze po tym antybiotyku opuchlizna zejdzie. Niestety opuchlizna nie zeszła. Udałem sie 3 raz i miałem spotkanie z kolejnym juz trzecim chirurgiem. Wysłał mnie na RTG żeby zobaczyć czy w ranie jie zostały jakieś opiłki ze szkła. Zdjecie nic nie wykazało. Lekarz stwierdził ze nie wie dlaczego opuchlizna sie utrzymuje i ze to tak mi sie będzie goić bardzo długo. Dzis rana jest kompletnie wygolona i nie ma juz ślady rozcięcia a ręka napuchnięta. Zarówna od wewnętrznej strony jak i od zewnętrznej plus palce. Walczę altacetem i lodem codziennie. Opuchlizna schodzi ale po kilku godzinach znowu wraca. A co śmieszniejsze codziennie puchnie bardziej w rożnych miejscach. Raz mi puchnie bardziej palec na drugi dzien czesc wewnętrzna dłoni a jeszcze innego dnia cZesc zewnętrzna dłoni. 

Co moze być przyczyna takiej opuchlizny i co ja mam robić???

czy możliwe jest ze podczas pierwszego kontaktu z chirurgiem który mi szył ranę podczas czyszczenia doszło do uszkodzenia jakichś nerwow czy mięśni???

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×