Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz stawu skokowego


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 6 dni temu podczas gry w piłkę nożną na Orliku moja stopa wygięła się w zewnętrzną i było słychać głośne chrupnięcie (osoby które stały ponad 3 metry dalej też to słyszał) po powrocie do domu od razu zacząłem schłodzić tą kostkę pod zimną wodą, chwilę później poszłem do basenu aby jeszcze bardziej to wychłodzić. Następnego dnia ból był niewielki lecz, opuchlizna znacząco się powiększała. Zacząłem to smarować fastum żel oraz jeszcze jedna polecona przez farmaceute i zamarażacz w spray. Powoli opuchlizna zaczęła schodzić 2 dni później już prawie jej nie było. Jednak zostało trochę. Do dzisiaj to jest sobota czyli po 6 dniach od wypadku jest nadal mała opuchlizna i przy nie typowych ruchach trochę boli ale to nie przeszkadza ogólnie jest już w porządku. Ale moje główne pytanie czy mogę już powrócić do uprawnia sportu. Ponieważ w wtorek mam trening a środa sparing. Zapomniałem dodać że kostka była prawdopodobnie skręcona około 5 miesięcy temu. Chociaż nie jestem do tego przekonany. 

Liczę na szybko odpowiedz oraz pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Warto żeby przed powrotem do treningu staw skokowy został oceniony pod względem funkcji (m.in. zakres ruchu) oraz stabilności (m.in. wydolność układu więzadłowego) przez fizjoterapeutę. Przy tego typu urazach (inwersyjne skręcenie stawu skokowego) układ więzadłowy może ulec naciągnięciu/przerwaniu co może negatywnie będzie wpływać na stabilność stawu. Taka kontrolna wizyta pozwoli ocenić czy staw skokowy jest gotowy do podjęcia obciążeń treningowych a fizjoterapeuta na pewno zaproponuje ćwiczenia, które pozwolą zminimalizować ryzyko ponownego urazu.


Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×