Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bogdan

Przepuklina pooperacyjna po cholecystektomii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bogdan
Pół roku temu miałem zabieg cholecystektomii metodą klasyczna jakieś czas po zabiegu chirurg stwierdził przepuklinę pooperacyjną dzisiaj przy okazji innego schorzenia robiłem badania USG w wyniku badania pisze .Cyt.poza cechami niewielkiego rozstępu kresy białej w powłokach brzusznych zmian przepuklinowych nie stwierdzono przestrzeń za otrzewna wolna jestem w tej chwili zdezorientowany nie wiem komu wieżyc operować się czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepszym sposobem rozpoznania przepukliny jest zwykłe badanie ręką przez doświadczonego chirurga. USG nie jest badaniem dokładnym do rozpoznawania przepuklin (czasami worek przepuklinowy może schować się w jamie brzusznej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bogdan
Aby stwierdzić czy worek przepuklinowy schował się w jamie brzusznej czy nie konieczna jest operacja czy wystarczy zwykłe badanie dotykowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wystarczy badanie dotykiem. Chirurg oceni czy to przepuklina czy zwykły rozstęp mięśni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.