Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie stawu małego palca - gitarzysta


Gość kuba

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie wiercenia rękawiczka została wciągnięta przez wiertło. W wyniku czego, mały palec, w stawie między paliczkami, zgiął się w drugą stronę. Z lekką pomocą i uczuciem kliknięcia, palec powrócił do normalnej pozycji. Od razu staw się powiększył i zachowuje swoje rozmiary do dzisiaj - 6 tygodni. Też ruchomość w tym stawie, od samego zdarzenia jest nie pełna - brak całkowitego zgięcia i wyprostowania. Przy próbie zgięcia ponad możliwy zakres ruchu czuję ból. Stosowałem maści DIP RILIF oraz Fastum teraz będę próbował Altacet. Z uwagi na moje zamiłowanie do grania na gitarze bardzo ważne jest dla mnie odzyskacie całkowitej sprawności w tym palcu. Drodzy eksperci! Jaka jest Wasza rada? Z góry dziękuję i pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam. Czytając Pana wypowiedź można wstępnie założyć podwichnięcie/zwichnięcie stawu międzypaliczkowego. Obrzęk w związku z takim urazem może utrzymywać się dosyć długo dlatego ale 6 tyg to już czas gdzie powinien się chociaż nieznacznie zmniejszyć. Przy tego typu urazie mogło dojść do uszkodzenia więzadeł/torebki stawowej co może w konsekwencji prowadzić do ograniczenia ruchomości. Warto udać się na wizytę do fizjoterapeuty, który przeprowadzi wywiad oraz badanie kliniczne na podstawie, którego podpowie jakie powinny być dalsze kroki: rehabilitacja czy też skieruje Pana do lekarza w celu rozszerzenia diagnostyki o badania obrazowe jeśli będzie tego sytuacja wymagała. Co do przebiegu ewentualnej rehabilitacji będzie ona uwarunkowania wynikiem badania. Pozdrawiam ! W razie pytań, proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuje za odpowiedź.

Obrzęk/opuchlizna zeszła, bólu także już nie czuję. Natomiast dalej nie mogę wyprostować palca. Problem jest w stawie. Przy prostowaniu dochodzi do pewnego momentu i tyle. Czy konieczna jest operacja czy moze jakos inaczej można naprawić staw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×