Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość marta17

Angiomyolipoma w nerce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marta17
Mam pytanie ostatnio na usg jamy brzusznej wykryto guzek ( angiomyolipoma) 6mm czy mozna to usunąć ?? po co czekać aż urosnie ? do jakiego lekarza sie skierować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ale gdzie ten guzek jest zlokalizowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta17
w nerce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zmiana jest bardzo mała, wymaga tylko obserwacji i jest łagodna. Wcale nie jest powiedziane, że będzie się powiększać. Ryzyko zabiegu jest większe niż ryzyko szkodliwości takiej zmiany na nerkę (nie ma wpływu na funkcjonowanie nerki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magdaby
Wykryto u mnie dwa guzki jeden 14 mm na nerce prawej i 10mm na nerce lewej - lekarze nakazują czekać aż urośnie do 4 cm , wymiotuję mam nudności i boli mnie dolna paria pleców i boki szczególnie wieczorem jak leżę na plecach czuje dwa ogniki ,a wymioty są okropne - mogę spokojnie jeść tylko owoce - czy kotoś cos wi na temat AML i czy objawy będą się utrzymywały dopóki nie urosnie do 4 cm - i co dalej **** ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dorota
Mam od 8 lat najprawdopodobnie ( niepotwierdzone stanowczo) w wielokrotnym TK zmianę angiomyolipomę . Aktualnie ma 43 na 51 mm . Lekarz proponuje biopsję. Guz w centralnej części nerki czyli nerka do usunięcia ?. Czy biopsja tak rozległej zmiany stanowczo stwierdzi czy to ten rodzaj zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Ja mam już od 12 lat angiomyolipoma lub sarkoma. Na początku miał ok.4-5 cm aż do teraz. Natomiast teraz jest wielkości 16x10x7cm czyli prawie jak druga nerka. Jest nieoperacyjny i nie do leczenia. Muszę czekać, aż coś się z nią stanie (krwawienie z nerki lub jej rozerwanie) i dopiero wtedy nerka będzie do usunięcia, poźniej dializy lub ew.przeszczep. Dlatego dziewczyny nie martwcie się takimi *maluszkami*. Aha, nigdy nie miałam sensacji z powodu guzów, czyli nudności, braku apetytu itp. Biopsja nie wchodzi w rachubę bo nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga
przeciez możesz dostać krwotoku. dlaczego nie usuną ci nerki teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.