Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość aprilstoch

Zmiana ogniskowa ze śledzioną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aprilstoch
Witam, wybrałam się na USG z powodu bólów i skurczów brzucha. Okazało się, że mam kamicę nerkową, w obu nerkach zalega sporo kamyczków o wielkości 3/4 mm. Lekarz zlecił mi Rowatinex 3x dziennie przez miesiąc, po tygodniu stosowania boli mnie brzuch, więc odstawiłam leki. Na USG wyszły jakieś nieprawidłowości śledziony, ostatnie USG miałam w lipcu zeszłego roku i wszystko było w porządku. Tym razem śledziona nieco powiększona (rozmiar wydłużony 127mm), oraz ognisko izoechogenne ze śledzioną (8,8x6,8mm). Lekarz pytał o kontakt ze zwierzętami, czy ostatnio przechodziłam anginę czy mam stresy: wszystko na NIE, wyniki które mi zlecił czyli CRP, LDH i OB w normie, jedynie w morfologi małe odchylenia: LYM%-46,8% (20,0-45,0), NEU%-41,7% (45,0-70,o). Dodam jeszcze że po lewej stronie pod żebrami czuję ciągle ucisk, jest tak nieznośny że nawet noszenie stanika mi przeszkadza. Ciągle jestem zmęczona i obolała. Miewam silne bóle brzucha w miejscu blizny po wyrostku i w okolicy pępka po prawej stronie. Na kontrolne USG mam się wybrać w połowie maja. Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym ogniskiem i z tym że śledziona jest nieco powiększona choć nie ma ku temu żadnych powodów? I co z tymi nerkami, mam brać Rowatinex mimo bólów brzucha?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.