Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długa operacja na przepuklinę pachwinową


Gość Marlena

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad takim pytaniem, które już dawno powinnam zadać. Jak miałam prawie 8 lat miałam operacje na przepuklinę pachwinowa i pępkową. operacja trwała 4 godziny (pachwinowa) ponieważ jajnik zaczęło wciągać albo coś w tym rodzaju dlatego się tak niby przedłużyło mam wypis ze szpitala z tamtych lat. Czy jest coś takiego możliwe? Aby taki zabieg trwał tyle czasu? Wspomnę, że przepuklina jest u mnie w rodzinie co pokolenie ale nie było jeszcze takiego przypadku!. Operacje druga miałam w wieku 14 lat i nie było żadnych powikłań. Trwała 0.5 godziny i było wszystko ok. Dlatego też zastanawia mnie ten czas operacji pierwszej było też mówione, że nie będę mogła mieć dzieci. A urodziłam córeczkę i martwie sie aby i ona nie miała takich problemów z poważaniem Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zabieg plastyki przepukliny może trwać różnie długo nawet 4 godziny i dłużej. Wszystko zależy od warunków anatomicznych, problemów technicznych (czy jest duży worek przepuklinowy, czy w zrostach, jaka jest zawartość worka, czy w zrostach, jaka jest jakość tkanek - powięzi). Jeśli nie ma Pani wznowy przepukliny znaczy, że zabieg wykonany był w sposób nadwyraz prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×