Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie nerwu dodatkowego XI


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem po wycięciu węzłów chłonnych (2016) z prawej strony szyi. Podczas zabiegu doszło do uszkodzenia nerwu dodatkowego XI. Od momentu operacji mam częściowy niedowład prawej kończyny górnej. Zanik mięśnia czworobocznego, mostkowo-obojczykowo-sutkowego. Bóle głowy, kręgosłupa, zawroty głowy są częstymi zjawiskami. Jestem po pobytach na oddziale neurologicznym, rehabilitacyjnym. W żaden sposób lekarze nie potrafią mi pomóc. Obecnie pozostała mi intensywna rehabilitacja. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ? Co oprócz rehabilitacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadiusz

Witam Jestem podobnie jak Wojtek po usunięciu węzła chłonnego z prawej strony szyi. Podczas zabiegu w momencie wycinania uniosła mi się prawa ręka do góry. Nie było to zamierzone uniesienie a przypuszczalnie dotknięcie jakiegoś nerwu. Od momentu zabiegu minął nieco ponad tydzień a ja mam trudności w poruszaniu tą ręką. O ile ruchy do przodu nie sprawiają mi problemu o tyle uniesienie ręki do boku sprawia mi trudność (dyskomfort, lekki ból barku i łopatki, ciężkość ręki). Lekarz wykonujący zabieg stwierdził, że nie doszło do przerwania nerwu ale też nic więcej nie powiedział a ja się zastanawiam czy mogę wykonywać ruchy sprawiające mi trudność by jakoś rehabilitować tą rękę czy czekać na całkowite wygojenie się miejsca po wycięciu węzła chłonnego? Jeśli czekać to jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×