Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina odcinka szyjnego


Gość zrozpaczona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zrozpaczona

Proszę o pomoc 2 miesiące temu uległam wypadkowi w pracy -w prawą rękę uderzyły mnie ciężkie płyty, wywracając mnie na betonową posadzkę. Od tamtego momentu mam drętwienie palców prawej ręki , ból barku prawego , mrowienie i znaczne osłabienie tejże kończyny, dodatkowo dochodzi drętwienie i mrowienie ręki lewej ale pośrodku od strony wewnętrznej w kierunku nadgarstek &#8211* łokieć , osłabiona prawa noga , ból promieniujący od pośladka przez kolano po stronie tylnej do pięty, uczucie ciągnięcia przy poruszaniu głową , ból obu łopatek i karku w szczególności rano , Neurolog dał mi skierowanie na Tomografię oto jej wynik: Spłycona fizjologiczna lordoza i niewielkie lewowypukłe skrzywienie odcinka szyjnego kręgosłupa. Wysokości trzonów kręgów zachowane. osteofity krawędzi trzonów kręgów C5 -C7. C6/C7: niewielkie obniżenie wysokości i duża tylna i paracentralna lewostronna przepuklina krążka m-kręgowego z silnym uciskiem na worek oponowy. Bezwzględna stenoza kanału kręgowego w wym. ap 9-10 mm. Pozostałe krążki m-kręgowe bez dokanałowego przemieszenia. Otwory m-kręgowe bez cech stenozy. Wnioski: duża przepuklina krążka m-kręgowego na poziomie C6/C7. Dzisiaj umówiłam się z Panem doktorem i po zapoznaniu się z TK usłyszałam że muszę nauczyć się z tym żyć i że może mi jedynie zaproponować Sirdalud ,Neurotynox no i czekać na rehabilitację.Czy ta przepuklina może być wynikiem tego wypadku?Jak żyć z tymi dolegliwościami i pracować (mam 42 lata , pracuję w znanej firmie z owadem w logo) Proszę o porady co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×