Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

2 tygodnie po skręceniu śródstopia


Gość konstancja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konstancja

2 tygodnie temu w wyniku upadku ze śliskich schodów doznałam urazu stopy. Noga spuchła b. szybko, pojawiła się brzydko wyglądająca gula, która po kilku godzinach w większości zniknęła. Lekarz na SORze stwierdził, że to skręcenie lewego śródstopia. Na podstawie RTG stwierdził, że złamania nie ma. Na nogę założono mi szynę gipsową. Lekarz nakazał utrzymanie unieruchomienia, chodzenie z kulami, wysokie ułożenie stopy, okłady chlodzące 5x dziennie oraz: - zastrzyki przeciwzakrzepowe neoparin (6), wzięłam wszystkie - diclac lipogel 1x dziennie, zamieniony w aptece na voltaren - przeciwbólowy zaldiar effervescent 2x dziennie - nie brałam, bo wytrzymywałam ból bez tego. W szynie było mi niewygodnie, po dwóch dniach poszłam prywatnie. Lekarz stwierdził skręcenie przodostopia lewego (staw skokowy bez zmian), zalecił but ortopedyczny (na 4 tygodnie), chodzenie z kulami, reparil 5x dziennie, pończochy przeciwżylakowe klasa I ucisku (wzięłam S, ale nie mogę ich włożyć), cyklo3fort 1x dziennie 2 tabletki. https://imgur.com/a/aRYlM https://imgur.com/a/Fp7kR Po dwóch tygodniach noga wygląda jak na zdjeciach - stopa jest w większości sina, w miejscu skręcenie skóra jest zaczerwieniona i sucha, od czasu do czasu mam skurcze, ból nasila się przy zmianie ustawienia stopy (np. przy porannym wstawaniu). Na stopie nadal mam tą niewielką gulę. Czy to normalne? Jak długo mogą jeszcze potrwać te dolegliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×