Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magitook

Brak wypróżnienia od 3 tygodni, poprawny wynik usg tk, brak reakcji na leki i lewatywy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magitook
Witam! Piszę w imieniu osoby, która szczerze mówiąc sama już nie wie co robić - a ja po prostu staram się jakoś pomóc... Osoba ta od dawna miała jakieś drobne problemy z zaparciami (wypróżnianie co 2-3 dni), ale nigdy nie było aż takiego problemu. Teraz od 3 tygodni brak stolca. U lekarza rodzinnego leki na pobudzenie pracy jelit i wspomagające wypróżnianie. Z powodu zerowego efektu skierowanie do szpitala. Wykonane USG i TK jamy brzusznej. Nie stwierdzono niczego niepokojącego typu guzy, nowotwór itp. Lewatywy robione w domu jak i 2 w szpitalu - zero efektu. Wypis tego samego dnia po badaniach z zaleceniem kontynuacji leczenia farmakologicznego. Problem w tym, że leki nie przynoszą rezultatu. Pojawia się uczucie pełnego brzucha, niechęć do jedzenia, ból w dolnej części pleców. Kał ani drgnie... Ile można? Przecież jelito grube też ma jakieś ograniczone miejsce! Co w takiej sytuacji można jeszcze zrobić? Jakie ewentualnie środki farmakologiczne użyć? Co jeśli nie pomogą - zabieg, operacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość estera
ja tak mam miesiacami wysyłali mnie od lekarza do lekarza., dziwie się, że jeszcze żyje. prawie wcale nic nie jem, pije tylko buliony, współczuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.