Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolano po artroskopii


Gość KSYCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam artroskopie miałem 12 marca. teraz robiłem RM i nie podoba mi się co zobaczyłem.....mam pozszywaną łąkotkę jakąś srubę z pierwszego RM wyszło że chndromalacja jest 2 stopnia. Więc co kolanomimo artroskopii jest w gorszym stanie? Zwiększona ilość płynu w stawie. ACL o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze PCL o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze. Stan po zabiegu operacyjnym z szyciem i stabilizacją korzenia tylnego MM.Korzeń tylny obrzeknięty z widoczna radialna szczelina pękniecia- brak ciągłości łakotki.Na wysokości uszkodzenia nierówność zarysu i ścieńczenie chrząstki stawowej-3 stopnia.Kanał kostny piszczelowy bez zmian.Obrzek tkanek miękkich wokół otworu i śruby . W badaniu RM nie stwierdza się cech gojenia korzenia łąkotki przyśrodkowej ML o typowym sygnale i połozeniu bez zmian pourazowych Fałd błony maziowej podrzepkowy od strony przyśrodkowej konfliktujący się z chrząstką stawową rzepki-jej uszkodzenie 3 stopnia Ścięgno mięsnia 4głowego,podkolanowego ,wiezadło rzepki bez zmian Bliznowate pogrubienie MCL w części piszczelowej -ciągłośc zachowana LCL bez uszkodzeń Ścięgno mięśnia 2głowego,gęsia stopka bez uszkodzeń Dół podkolanowy wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×