Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość wiola

Guz na lewym płucu, blisko serca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiola
Osoba w mojej rodzinie ma guz na lewym płucu blisko serca, lekarz mówi że nie nadaje się do operacji, czy są jakieś szanse? Nie da się np wyciąć całego lewego płuca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi cokolwiek więcej napisać bez szczegółowych informacji. Skoro jednak lekarz powiedział, że nie da się takiego guza usunąć to tak zapewne jest. Czasami guzy umiejscowione są lub naciekają w miejscach bardzo ważnych anatomicznie. Ich usunięcie może wtedy spowodować bardzo silne uszkodzenie organizmu lub nawet śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość w
tak czy inaczej w niedługim czasie umrze, ale mam jeszcze nadzieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
od jakiegoś czasu tata skarzył się na duszności, oslabienie i miał krwawioplucie z jamy ustnej. tydzień temu rozpoznano guza w lewym płucu blisko serca ma 4cm. i zbiera się woda.... zrobił badania pojechalismy do warszawy do szpitala płucnego i tam lekarz stwierdził że operować sie nie da. wyznaczył termin na tomografie. przepisal mu tylko leki na lepsze oddychanie. nie wiemy czy są jakieś przerzuty ani jaki to typ. ale po rozmowie z lekarzem można sie domyślić że sie nic nie da zrobić.... czy sa jakieś szanse

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość goscA
moj tata ma na to chemioterapie i są jakies efekty, mial przerzut z nerki i guz 6,5 cm nieoperacyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.