Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Natasza___

Proszę o interpretację wyniku USG tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natasza___
Witam, proszę o interpretacje wyniku tarczycy. Miąższ tarczycy w całości o nieco obniżonej echogeniczności. Wpłacie prawym liczne zlewające się ze sobą zmiany normo i nieco hiperechogeniczne największe o wymiarach 15x9 mm oraz 18x14mm ze zwyrodnieniem torbielowym. Wpłacie lewym słabo wyróżniają się normoechogeniczne zmiany o wym. 7x5mm, kilka o wymiarach 4x5mm. Okoliczne węzły chłonne bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Efka
Nie jestem lekarzem ale tez mam guzki na tarczycy jak wiele kobiet.W wiekszosci sa to zmiany lagodne.Jezeli hormony tarczycy sa ok to tylko sie je obserwuje Warto zrobic biopsje tych zmian.Badanie troche bolesne ale do przezycia Wyniki warto skonsultowac z dobr endokrynologiem ktory specjalizuje sie w tarczycach i to tez warto skonsultowac opinie z innym lekarzem bo ja najpierw trafilam na naciagacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bozena
choruje na tarczyce od 15lat jestem po operacji plata lewego teraz mam guz z ropa operowana w nowy dwor mazowiecki dr krysik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.