Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzy tarczycy i węzły wrzecionowate po obu stronach szyi


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałam wynik z usg tarczycy, a brzmi on tak: tarczyca dwupłatowa, położona prawidłowo, powiększona (prawy płat- 60-65 x 21 x 25mm, płat lewy- 52 x 19 x 15mm). W części środkowej prawego płata powierzchowny lity guzek 12 x 7mm, w części środkowo-dolnej lito-torbielowaty 38x22mm. Po obu stronach szyi węzły wrzecionowate z echogenną wnęką do 24 mm po stronie prawej i do 20 mm po lewej. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Wyniki TSH mam w normie. Bardzo proszę o wyjaśnienie co ten wynik oznacza czy to coś groźnego i czy potrzebna będzie operacja, gdyż na wizytę do endokrynologa jestem zapisana dopiero na koniec czerwca i denerwuję się tą niepewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Radziłbym się jednak wcześniej, w sposób pilny skonsultować z endokrynologiem (może prywatna wizyta). Guzek w prawym płacie tarczycy jest duży i ma niejednorodną strukturę, drugi guzek też ma dużą wielkość i jest lity (mniej groźne są torbiele). Poza tym węzły chłonne są powiększone co tez wymaga pogłębienia diagnostyki. Endokrynolog musi zadecydować o dalszym postępowaniu (albo biopsja cienkoigłowa guzków albo bezpośrednio skierowanie na zabieg – bardziej prawdopodobne). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×