Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lopez

Powiększające się złogi w pęcherzyku żółciowym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lopez
Jestem 31 letnim nieszczęśliwym posiadaczem dwóch złogów o wielkości 35 mm i 10 mm w pęcherzyku żółciowym. Od dłuższego czasu stosuje dietę dzięki, której nie dostaję *ataków* bólów związanymi z kamieniami. Niestety mimo tej diety kamienie urosły w ciągu roku z 30 na 35 mm i urósł drugi do wielkości 10 mm. Obecnie zastanawiam się nad wycięciem tego pęcherzyka. W związku z tym mam pytanie - czy rzeczywiście warto już teraz poddać się operacji i czy ewentualna operacja w moim przypadku to ta przez cięcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Jeśli miał Pan już dolegliwości związane z kamicą pęcherzyka żółciowego, a poza tym z uwagi na wielkość kamieni radziłbym w trybie planowym wykonać cholecystektomię. Nie ma na co czekać, złogi będą coraz większe i mogą doprowadzić do powikłań. Myślę, że w Pana wypadku można wykonać cholecystektomię metodą laparoskopowa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.