Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Carolinee

Opuchnięta noga zapalenie tkanki podskornej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Carolinee
Witam, w grudniu zachorowała moja mama,objawy jak przy grypie: gorączka powyżej 38st.C, dreszcze, potworny ból głowy i dodatkowo spuchla jej i zaczerwienila się noga od palców az ponad kostkę. W pierwszej kolejności skierowała się do lekarza rodzinnego,który chyba nie miał pomysłu skąd się to wzięło i przepisał antybiotyk po którym miała spaść temperatura, jednak nazwy nie znam. Była to środa, jeśli nie byłoby poprawy kazał się zgłosić w piątek.Poprawy nie było więc w piątek znowu do rodzinnego,a ten odesłał do chirurga. Chirurg stwierdził że to zapalenie tkanki podskórnej,które leczy się długo i mozolnie i zapisał kolejny antybiotyk, i kazał przyjść jak się skończy.Wiec moja mama tak wędrowała od jednego antybiotyku do drugiego, fakt temperatura spadła i ból głowy który podobno był nie do zniesienia ustąpił ale noga cały czas bolała i była zaczerwieniona. po którejś wizycie stwierdził że włączy jeszcze leki przeciw zakrzepowe w postaci zastrzyków .wzięła chyba z 4 serie po 10. Lekarz stwierdził że jest poprawa i dał skierowanie na doplera. Badanie było robione 18.12.2016 i wyszło że zakrzepicy nie ma ale jedynie niedrożność niektórych żył.Opuchlizna z nogi zeszła ale nie całkowicie,nie boli i nie jest już czerwona. Mama ma się zgłosić jeszcze do chirurga naczyniowego. Wydawało się że może już będzie lepiej,a dzisiaj znowu sytuacja się powtórzyła, znowu ból głowy znowu obrzęk i czerwoną noga tylko teraz lewa. Nie jestem lekarzem i nie wiem co to może być. Więc zaczynam szukac w sieci. Przeczytałam o obrzęku limfatycznym objawy się zgadzają. Myślałam o boreliozę ale wynik miała robiony i wyszlo że nie ma boreliozy.Prosze o jakąś poradę, gdzie się udać, jakie badania zrobić by wreszcie leczenie przyniosło efekt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.