Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicach lewej łopatki , mostek


Gość brtk86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 31 lat a od 2014r. mam nieustające bóle o różnym nasileniu w okolicach lewej łopatki a także bóle i ciągłe *strzelanie* w mostku. Od początku leczenia o ile tak to można nazwać byłem diagnozowany po omacku bez prześwietleń, najpierw dostawałem blokady + leki następnie przeszedłem dwie rehabilitacje które w niczym mi nie pomogły. Postanowiłem zmienić lekarza, nowy wysłał mnie na rtg kręgosłupa a następnie na tomografie klatki piersiowej. Niestety oba badania nic nie wykazały poza lekkim skrzywieniem kręgosłupa które zdaniem doktora nie ma wpływu na ból, teraz będę miał zrobić rezonans kręgosłupa w odcinku piersiowym. Początek mojej dolegliwości był dosyć błahy ponieważ wszystko zaczęło się od zabawy z dzieckiem, przy podrzucaniu poczułem jakby coś lekko strzeliło w okolicach łopatki i od tamtej pory rozpoczęły się moje problemy. Zawsze bylem osobą aktywną fizycznie,od dziecka grałem w piłkę nożną a potem regularnie uczęszczałem na siłownię. Niestety ćwiczenia potęgują ból ale kiedy zaprzestałem większej aktywności ból również mi towarzysz tylko w troszkę mniejszym stopni. W każdym bądź razie jest ze mną nieprzerwanie już prawie 3 lata... Analizując miejsce bólu wydaje mi się, że może problem tkwi w mięśniach a nie kręgosłupie , jestem laikiem ale może chodzi o dźwigacz łopatki? Ostatnio ból przeniósł się także na lewą stronę szyi ale wszystko skupia się wokół łopatki, podczas ruchu ręka ze skrętem czuję, że mnie coś ciągnie, jest on strasznie skrócony i oczywiście towarzyszy temu ból. Pisze do Państwa ponieważ chciałbym zasięgnąć porady jak najlepiej zdiagnozować przyczynę dolegliwości, jakie badania zrobić.Cokolwiek co mogłoby pomóc mi się wyleczyć ponieważ moje życie od trzech lat to ciągły ból i nerwy które niestety odbijają się na moich relacjach z rodzina jak i w pracy...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×