Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość gregor

Przepuklina kręgosłupowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gregor
U mojej mamy stwierdzono przepukline na kregosłupie.Wystepuje co drugi kreg.Czy to mozna operować?Jakie są realne szanse na całkowite wyleczenie.Czy jest jakieś ryzyko ze podczas takiej operacji zostanie uszkodzony jakiś nerw co w rezultacie grozi kalectwem.Co grozi jeśli nie zostanie to zoperowane?Czy taką operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym,jak długo trwa rekonwalenscencja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapelr
Czy ten przypadek nadaje się do leczenia operacyjnego musi zadecydować neurochirurg po dokładnej analizie wszystkich badań i oczywiście bezpośrednim zbadaniu pacjentki. Operacje na kręgosłupie niosą duże ryzyko powikłań w zakresie uszkodzenia nerwów wychodzących z rdzenia kręgowego. Niezoperowanie tych przepuklina także może grozić ubytkami neurologicznymi w zakresie nerwów uciskanych przez przepukliny. Takie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Okres rekonwalescencji jest bardzo długi i nawet może przebiegać przez kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolna
Witam ja też mam przepukline na kregosłupie aż w trzech miejscach lekarz powiedział mi że nie trzeba operowac a ja niewiem co mam robic bo mnie pobolewa a jestem już po 4 operacjach kregoslupach prosze o pomoc!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość asia
witam mam pytanie ile trzeba być w szpitalu po operacij kręgosłupa z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.