Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz M

Wybrzuszenie po operacji przepukliny pachwinowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz M
Równo 2 miesiące temu przeszedłem operację przepukliny pachwinowej z lewej strony metodą tradycyjną(tzn został założony szew). Od tego czasu staram się nie dźwigać nic ciężkiego. Nie powróciłem także do sportu. W międzyczasie 2 razy zdarzyło mi się, że coś jakby naciągnąłem tzn zabolało mnie bardziej. Moje pytanie jest takie: czy jest normalne, że po operacji pozostaje uwypuklenie, które rano jest bardziej płaskie i twardsze, a wieczorem troszkę większe i przy lekkim ucisku można poczuć jakby coś się tam przesuwało. Podobnie było przed operacją tyle, że uwypuklanie było większe i też można było wsunąć uwypuklenie do środka naciskając. Zaznaczam, że moja przepuklina była mała, nie rozległa. Byłem na badaniu u chirurga, kazał mi kaszleć, spinać mięśnie brzucha i powiedział, że wszystko ok, ale wszystkiego nie moze wykluczyć. Badał mnie z samego rana kiedy sam tam nic nie wyczuwam, stąd moja niepewność. Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej zrobić jeszcze badanie usg, które stosuje się w przypadkach wątpliwych. Przy takich dolegliwościach pomyśleć należy również o powikłaniach po operacji przepukliny. Należą do nich m.in. krwiak, zakażenie, nawrót przepukliny, uchwycenie w szew pobliskiego nerwu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolina
czy jest mozliwe zeby przepuklina pachwinowa pojawila sie ponownie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zośka
jestem 4 miesiące po operacji przepukliny pachwinowej,wykonuje dosyc ciężką prace do pracy wróciłam miesiąc temu i mam bardzo silne ataki bólu.czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.