Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość żona chorego

W warstwie korowej nerki widoczna owalna struktura tkankowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość żona chorego
Niepokoi mnie nerka lewa i opis TK ,,obwodowo w warstwie korowej nerki lewej widoczna owalna struktura tkankowa o wyglądzie tu o wymiarach 45x41mm*a po podaniu kontrastu ulega znacznemu niejednorodnemu wzmocnieniu do wartości około 70-100 j.H. Nie stwierdza się naciekania tej zmiany na struktury sąsiadujące .Czy może wrócić do pracy jako górnik pod ziemią po okresie szpitalnym i rehabilitacji jakie są dalsze szanse na tą diagnozę .Chcę zaznaczyć ,że mąż nie wyobraża sobie ,że nie wróci na swoje stanowisko pracy .do szpitala na urologię idzie na dniach i czy to musi byc konieczna operacja ,czy jest np.inna metoda leczenia np. wyłuszczenie poprzez laparoskopię .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Decyzja co do techniki zależy od chirurga, który ten zabieg wykona. Wszystko zależy od położenia guza. Opis tomografii wskazuje na podejrzenie raka nerki. Ostateczne potwierdzenie da badanie his-pat. usuniętego guza. Rokowanie zależy od wyniku badania, przebiegu operacji i okresu pooperacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chora
818,882-885-guz *Carcinoma clarocellulare II Fuhrmanna tak opisany jest his.-pat jak mam o tym myśleć .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.