Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zuzanna

Zmiany po operacji guza ślinianki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzanna
Poltora tygodnia temu mialam operacje guza slinianki.Trwala 4,5 godziny i zakonczyla sie sukcesem dobrze widze nie mam problemu zadnego z twarza.Jedyne co mnie martwi to szwy ktore mnie ciagna,ubytek w policzku blizej ucha i to ze jeszcze nie calkiem go czuje.Codziennie niby jest lepiej ale martwie sie czy calkowicie odzyskam czucie i czy wglebienie samo jakos sie zasklepi czy jednak bedzie potrzebne wypelnienie? Martwi mnie tez moje oko bo po operacji nic mi nie bylo a teraz mam podpuchniete,zoltej barwy jakby napelnione woda.Co to takiego? co powinnam robic by ulzyc sobie.Codziennie robie gimnastyke twarzy specjalnie przygotowana przez lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Zwykle po takim zabiegu tzw. siniaki wychodzą po 2-3 dniach. Trzeba robić sobie zimne okłady, poza tym same znikną. Po zasklepieniu się rany, może występować wgłębienie, bliznę będzie można smarować żelami sylikonowymi, które poprawią jej wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zuzanna
Dziekuje za odpowiedz i jesli moge wiedziec jakie zele powinnam kupic lub poprosic lekarza ?tyle ze mieszkam w niemczech i troche inaczej na to tu patrza.Ikiedy ewentualnie moglabym zaczasc smarowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Blizny można smarować żelami silikonowymi po tygodniu od ściągnięcia szwów. Polecam żele Veraderm lub Dermatix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.