Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość impresssja

Usunięcie kamienia 13mm z kikuta pęcherzyka żółciowego pozostałego po cholecystektomii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość impresssja
Mimo usunięcia woreczka żółciowego tradycyjną metodą bóle nadbrzusza nie ustają, a mija już 1,5 roku. W oparciu o badanie USG gastroenterolog poinformował mnie najpierw, że pozostawiono bardzo długi kikut, a później, że najprawdopodobniej jest w nim kamień ok 13 mm. Lekarz twierdzi, że kamień ten nie jest nowym złogiem, który powstał przez te półtorej roku, czy jest to prawda? Pomijając już etiologię kamienia chciałam zapytać, w jaki sposób należy usunąć kamień z kikuta, czy jest szansa na laparoskopie? Lub endoskopowo? Czy będzie to znów tradycyjna operacja? I dodatkowo, ile czasu po takim zabiegu należy odczekać z planowaniem ciąży? Czy pozostawienie kamienia w kikucie jest błędem w sztuce lekarskiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwon

Witam, wiem że minęło sporo czasu od założenia tematu. Chciałam zapytać czy udało się rozwiązać Pani problem, ponieważ jestem teraz dokładnie w tej samej sytuacji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.