Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja - teraz - na wiosnę? czy jesienią?


Gość Jacek 41

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek 41

Witam. Noga lewa przez ok 2,5 miesiąca bolała mnie, uczucie pieczenia, rozpierania wzdłuż wew strony nogi, ciężkości od połowy uda przez całe podudzie. Po tygodniu od pierwszych objawów zrobiłem USG. Wynik - Niewydolna żyła odpiszczelowa - reflux do połowy łydki + drobne żylaki na przodzie łydki. Nie stwierdzono skrzepów. Aktualnie (marzec) noga mnie tak nie boli, czuje tylko lekki ból, dyskomfort po wewn. stronie kolana podczas dłuższego stania. Podczas chodzenia i siedzenia - brak dolegliwości bólowych. Noszę podkol. uciskowe. I stopień Po ponownej konsultacji z chirurgiem naczyniowym lekarz oznajmił że noga kwalifikuje się do zabiegu stripping żyły VSM + usunięcie istniejących żylaków. Zaobserwowałem jeszcze w okolicy wewn. połowy uda dwie niebieskie żyły (chyba gałęzie żyły VSM) biegnące dalej obok kolana i rozchodzą się dalej tył łydki. (jeszcze słabo widoczne) Nie było tego 3 mies. temu. Boję się że to niewydolne bocznice żyły odpiszczel. i z tego też zrobią się za chwilę żylaki na tej łydce - i może dlatego warto odłożyć zabieg do jesieni? Jeśli by się z tego rozwinęły żylaki to by je wtedy usunięto. Czy nie czekać i zdecydować się na zabieg teraz (kwiecień)? Nie ukrywam też, że boję tego zabiegu a bardziej możliwych powikłań po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×