Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion - nie można odessać


Gość fafka

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni mam zgrubienie wielkości malej fasolki pod skórą, bezpośrednio pod prawą zewnętrzną kostką stopy. Guzek zmniejsza się, gdy chodzę w wysokich butach. Na poczatku był miękki, teraz trochę stwardniał. Jest przesuwalny. Ortopeda stwierdził, że to ganglion i próbował go odessać strzykawką, jednak nic nie poleciało. Zrobił rentgen. Guz jest w tkance miękkiej i nie uszkadza kości (rtg). Lekarz poprosił o wykonanie USG. Będę robił za kilka dni. Zrobiłem tez morfologię. Wyniki są w normie. Minimalnie powyżej normy są limfocyty i cukier 104 - norma do 100. OB - 5. Ortopeda powiedział, ze na 99,9% nie jest to mięsak. Mówił, że może to być ganglion wielokomorowy lub łagodna zmiana. Bardzo się stresuję. Nie mogę spać i jeść. Ortopeda wyznaczył termin wycięcia za miesiąc. Nie wiem, czy psychicznie to wytrzymam. Boję się, że to jakaś złośliwa zmiana. Co to może być? Mam 33 laya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mialam galgion, tyle że na prawej dloni na nadgarstku ,chodziłam do różnych lekach przepisywali mi różne lęki, Ale to nie pomagało, wiec zaoriponoeali mi zabieg,nie zgodziłem się i trafiłam do takiej kobiety która pomaga ludziom, wcisnela mi to i już tyle lat jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USG z Doplerem wyszło: Zmiana w okolicy szczytu strzałki w tk. podskórnej, nie komunikują się z jamą stawu, 0,91x0,31cm wypełniona elementami włóknika. Bez cech patologicznego utkania naczyniowego. Torbiel tk. podskórnej okolicy stawu skokowego prawego. Czy to może być maziówczak albo inny nowotwór złośliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wycięciu. Na pewno nie był to ganglion. Zmiana była wielkości ziarenka grochu. Kolor biały, dosyć twarda i z *kaszą* w środku. Czy komuś, coś to mówi. Trzy tygodnie muszę czekać na wynik badania hist.-pat. Czy ktoś miał coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×