Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krystyna

Tłuszczak i torbiel na stopie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna
Co to jest torbiel na stopie? Czy można to usunąć? Czy to jest groźne? Jak długo może być coś takiego? Tłuszczak - czy jest to niebezpieczne? Można to usunać chirurgicznie? Jak duże jest ryzyko przy takim zabiegu? MR stawu skokowego lewego: Badanie wykonano w sekwencjach FSE T1, GE T2 i STIR, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3 mm. Strefa płynowa przy przyśrodkowym obrysie stawu skokowo-łódkowego, odpowiadająca najpewniej torbielowatemu uwypukleniu błony maziowej, wielkości 5 x 12 x 17 mm, wpuklająca się nieznacznie w obręb przedniej części zatoki stępu; od strony tylno-dolnej wpukla się tam również podobne lecz mniejsze torbielowate uwypuklenie maziówki przy przedniej krawędzi stawu skokowo-piętowego. Zwiększenie ilości płynu stawowego przy przednim obrysie stawu skokowo-goleniowego. W zakresie więzadła piszczelowo-strzałkowego przedniego i tylnego, skokowo-strzałkowego przedniego i tylnego, strzałkowo-piętowego oraz trójgraniastego, a także ścięgien badanej okolicy - zmian w wykonanym badaniu MR nie stwierdzono. Najpewniej tłuszczak w obrębie tkanki tłuszczowej podskórnej podeszwy po stronie przyśrodkowej, wielkości 14 x 16 x 39 mm (w przyleganiu do dolnej powierzchni mięśnia odwodziciela palucha oraz do przyśrodkowej powierzchni rozcięgna podeszwowego i mięśnia zginacza długiego palców).* -Rezonans Magnetyczny Jak mogę rozumieć taki opis? Mam 18 lat, czy taka rzecz może być możliwa u osoby w moim wieku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Takie zmiany występują u ludzi w każdym wieku. Wygląda na to, że ta struktura torbielowata to uwypuklenie stawu, a nie oddzielna struktura anatomiczna. Trudno mi dokładnie pisać co z tymi zmianami należy zrobić bez badania fizykalnego, a poza tym jestem chirurgiem ogólnym, a nie ortopedą, który powinien tym problemem się zająć. Zmiana torbielowata wychodzi ze stawu skokowego, dlatego wycięcie jej może być problematyczne, gdyż związane z otwarciem stawu. Należy w tej sprawie porozmawiać z ortopedą. Tłuszczak to zmiana łagodna, w formie nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej. Myślę, że swobodnie, bez żadnych problemów może być usunięty. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby człowieka zdjęcia http://www.bolimnie.com/galeria-chorob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.