Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót do sportu po operacji prepukliny kresy białej


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 29 pażdziernika przeszłam operację przepukliny kresy białej metodą napięciową, bez użycia siatki.Czuję się dobrze, opuchlizna brzucha zeszła, rana goi się prawidłowo. Wyczuwalne jest jescze podskórne zgrubienie w obrębie zszywanych tkanek. Jak sądzę jest to stan całkowicie normalny. Jestem osobą aktywną fizycznie. Przed operacją 6 dni w tygodniu uprawiałam sport- bieganie, crossfit, pływanie, jazda na rowerze i jazda konna. Po jakim czasie będzie możliwe bezpieczny powrót do aktywności? Zdaję sobie sprawę, że należy to uczynić stopniowo i rozsądnie. Czy możliwy będzie powrót do ćwiczeń siłowych, z użyciem sztangi z obciążeniami sprzed operacji, tj. rzędu 30 - 60 kg ( niekiedy i więcej) ? Chirurg przeprowadzajacy zabieg poradził, by zrezygnować z ćwiczeń siłowych z obciążeniami na zawsze. Tu pojawił się zawód, gdyż sądziłam, że po ok. pół roku wrócę do ćwiczeń ze sztangą. Kiedy bezpiecznie będzie można wrócić do ćwiczeń z wykorzystaniem ciężąru własnego ciała( pompki, deska, podciąganie na drążku) i stopniowo wzmacniać mięśnie brzucha? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×