Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma G2


Gość DOROTA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stappler

Takie rozpoznanie jest bardzo ogólnikowe. Mówi tylko, że jest to gruczolakorak o zaawansowaniu histopatologicznym 2 stopnia w skali 3 stopniowej. jest to rak czyli nowotwór złośliwy. Nie znam wielkości guza, umiejscowienia, stanu klinicznego pacjenta, wieku, czy istnieją przerzuty, rodzaju aktualnego leczenia. Dlatego trudno mi cokolwiek więcej napisać bez tych informacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola z olsztyna

witam w wynikach mojej mamy równiz była zawarta tylko taka informacja, wiemy że jest to *guz wrzodziejącywodległości 3 cm od zwieraczy zajmujący 2/3 jelita w odległości 7cm od zwieraczy* po konsultacji mama została skierowana na operację usunięcia guza, wiem że będzie miała *worek* tak powiedział onkolog Bardzo proszę powiedzieć jaka jest przeżywalność w tym stadium choroby i w ogóle jakie są rokowania. Z tego co lekarz mówił jelita są *czyste* na wątrobie też nie stwierdzono przeżutów. I czy po operacji potrzebna będzie *chemia*?????????? Bardzo proszę o pilną odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na takie pytania można będzie dopiero odpowiedzieć jeśli zostaną uzyskane wyniki badań z materiałów uzyskanych po operacji usunięcia guza. Wszystko zależy od tego jakie będzie zaawansowanie miejscowe guza (stopień nacieku ściany jelita, tkanek otaczających, przerzuty w okolicznych węzłach chłonnych). Od tego też będzie zależeć czy jest potrzeba włączenia chemioterapii (najczęściej stosuje się ją jeśli zajęte są okoliczne węzły chłonne). Oczywiście dużą rolę odrywa także stan kliniczny pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×