Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość DOROTA

Adenocarcinoma G2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DOROTA
prosze o wyjasnienie wyniku badania, w ktorym napisano rozpoznanie - adenocarcinoma g 2 . czy to jest grozne i jakie sa rokowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Takie rozpoznanie jest bardzo ogólnikowe. Mówi tylko, że jest to gruczolakorak o zaawansowaniu histopatologicznym 2 stopnia w skali 3 stopniowej. jest to rak czyli nowotwór złośliwy. Nie znam wielkości guza, umiejscowienia, stanu klinicznego pacjenta, wieku, czy istnieją przerzuty, rodzaju aktualnego leczenia. Dlatego trudno mi cokolwiek więcej napisać bez tych informacji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jola z olsztyna
witam w wynikach mojej mamy równiz była zawarta tylko taka informacja, wiemy że jest to *guz wrzodziejącywodległości 3 cm od zwieraczy zajmujący 2/3 jelita w odległości 7cm od zwieraczy* po konsultacji mama została skierowana na operację usunięcia guza, wiem że będzie miała *worek* tak powiedział onkolog Bardzo proszę powiedzieć jaka jest przeżywalność w tym stadium choroby i w ogóle jakie są rokowania. Z tego co lekarz mówił jelita są *czyste* na wątrobie też nie stwierdzono przeżutów. I czy po operacji potrzebna będzie *chemia*?????????? Bardzo proszę o pilną odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Na takie pytania można będzie dopiero odpowiedzieć jeśli zostaną uzyskane wyniki badań z materiałów uzyskanych po operacji usunięcia guza. Wszystko zależy od tego jakie będzie zaawansowanie miejscowe guza (stopień nacieku ściany jelita, tkanek otaczających, przerzuty w okolicznych węzłach chłonnych). Od tego też będzie zależeć czy jest potrzeba włączenia chemioterapii (najczęściej stosuje się ją jeśli zajęte są okoliczne węzły chłonne). Oczywiście dużą rolę odrywa także stan kliniczny pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jola z Olsztyna
dziękują za odpowiedź Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bogdan
prosze o wyjasnienie moj ojciec ma wynik po pobraniu wycinka z jelita grubego ma Adenocarcinoma-g2 z przerzutami na watrobe jakie sa rokowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bogdan
przepraszam zapomniałem dopisac ze guz ma 5cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.