Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chondromolacja III st., obrzek szpiku kostnego rzepki etc


Gość Daga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Być może ktoś w jakiś sposób mi pomoże, doradzi wskaże ćwiczenia, które mogę wykonywać bądź po prostu jego przypadek jest podobny, ale może zacznę od początku. W połowie lipca tego roku nie szczęśliwie spadlam że schodow co skutkowało niesamowitym bólem i uniemożliwilo mi normalne chodzenie więc mój mąż wsadził mnie w samochód i pojechaliśmy do szpitala (dodam, że mieszkamy w wielkiej brytani) oczywiście swoje wyczekalismy, później lekarz po wysłuchaniu mnie zaleci rtg którego wynik nic nie wskazywał, więc dostałam stabilizator i kule po 2 tyg nastąpiła kontrola, gdzie lekarz w zasadzie bez badania tylko na podstawie wywiadu zaleci fizjoterapie i stwierdził, że na następnej wizycie umowia mnie na rezonans magnetyczny, kolano dalej bolało do tego było całe spuchniete (opuchlizna nie zeszła do dzis) a na fizjoterapia zastosowano masaż i ćwiczenia mięśnia uda. Koleją wizyta lekarz stwierdził, że jak nie chrupie w kolanie (przy każdym zgieciu, odgłosy jak by łamania chrustu) to wszystko jest w porządku więc rezonansu nie będzie. Więc doszłam do wniosku, że pora odwiedzić Polskę i polskiego lekarza. Ortopeda od razu stwierdził, że jest różnica w wyglądzie obu kolan, że to *chore* różni się znacznie. Wykonał usg i wyjaśnił, że podejrzewa przemieszczenie rzepki no i chondromolacje, ale musi zostać wykonany rezonans. Zrobiłam to badanie, potwierdziło ono chondromolacje III stopnia (mniemam, że nie jest ona efektem upadku że schodów, tylko trwa to już dluzej) do tego: obrzek szpiku kostnego chrzastki, w środkowej i przysrodkowej części rzepki widoczne obszary o nieprawidłowym sygnale o średnicy 6mm, obejmującej około połowę grubości chrzastki, zwiekszona ilość płynu w jamie stawowej. Lekarz po obejrzeniu również płyty cd z obrazem badania stwierdził, że faktycznie Rzepka jest przesunieta, przez co torebka stawowa prawa jest naciagnieta i w niej zbiera się też płyn mówił też coś o klykciu....niestety przez całą sytuację już nie wiem co. Wróciłam do uk i pokazując wynik przetłumaczony na kontroli dopiero dostałam skierowanie do ortopedy....jestem załamana bo od połowy lipca jeszcze do 28 grudnia jestem na zwolnieniu lekarskim a końca nie widać. Nie wiem czy jakoś odniósa się do wyników badań czy zaleca jeszcze jeden rm. Dodam, że kolano niemiłosiernie boli cały czas mam wrażenie jak by skóra na nim była naciagnieta i miała zaraz peknac do tego zaczyna mnie boleć łydka i uda przez co nie mogę w nocy spać. Bardzo bym chciała sobie jakoś pomóc tyle że nie wie jak a obawiam się, że tutejsi lekarz nie wiele zdzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×