Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek/przepuklina


Gość marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Do lek. Tomasz Stawski. Panie doktorze bardzo proszę o odpowiedź. Na podudziu mam widoczne wybrzuszenie które zauważyłam całkiem niedawno. Wybrzuszenie jest miękkie w dotyku. Po badaniu usg stwierdzono ze jest to przepuklina miesnia podudzia, lekarz mówi żeby to obserwować i na razie nic z tym nie robić. Na podudziu jednak mam coraz bardziej widoczne niebieskie żyły zastanawiam się czy może to być spowodowane właśnie tą przepuklina. Nigdy wcześniej też nie myślałam że przepukline można mieć w takim miejscu. Czy to ze uwidaczniają mi się żyły jest powodem do niepokoju? Czy w przypadku zwiększenia wagi ciała przepuklina może się powiększać? Bardzo proszę o odpowiedź. Strasznie się denerwuje tym zgrubieniem ale to ze jest miekki w dotyku to chyba dobrze tak? W badaniu USG napisano, że uwidoczniono odcinkowy brak powięzi oraz przedostawanie się mięśnia ponad powięź. Guzek widoczny jest przy zakładaniu nogi na nogę, chodzeniu, staniu oraz napinaniu nogi (wtedy uwidacznia się dosyć mocno i ma ostre granice). Bardzo proszę o szybką poradę, ponieważ naprawdę boję się, że to coś poważniejszego. Tym bardziej, że nie jestem osobą aktywną fizycznie więc nie mam pojęcia od czego mogła pojawić się przepuklina w tym miejscu. Ostatnio usłyszałam ze przepukliny nie pojawiają się w tym miejscu. Czy lekarz na badaniu usg mógł pomylić przepukline z guzem? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×