Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jacek

Powrót do sprawności fizycznej po operacji przepuchliny pachwinowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek
2 tygodnie temu miałem operację przepuchliny pachwinowej prawostronnej skosnej metodą Shoudicae. Lekarz stwierdził, że miałem ją *wrodzoną* - mam 28 lat. Rana bardzo szybko sie zagoił - jedynie pod skórą, w mejscu blizny odczuwam zgrubienie i jest widoczne uwypuklenie. Kiedy można powrócić do uprawiania sportu (siatkówki) i czy wyczuwalne zgrubienie zniknie? Czy są jakies specjalne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha aby nie było nawrotu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przez najbliższe 3 miesiące lepiej nie uprawiać sportu ani nie wykonywać większej aktywności fizycznej. Po tym okresie można wzmacniać mięsnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sebastian
Ja miałem 5 tygodni temu operacje tą samą metodą i też pachwinową. Też chciałbym już ćwiczyć z ciężarami i rowerka dosiąść ale muszę czekać do 3 miesięcy dopiero wtedy zaczne powoli się rozgrzewać ostrożnie. Zgrubienie będzie znikać z czasem gdzieś po 3 pełnych miesiacąch powinno być już widać tylko kreseczke po operacji. Czy nawruci zalezy dużo od nas samych ale też od plastyki ta metoda jest doś dobra i ostrożnie dozuj wysiłek po 3 miechach a powinno być ok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.