Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Monika

Ochrona śluzówki żołądka po usunięcu woreczka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika
Panie Doktorze chciałam zapytać jak mogę chronić śluzówkę żołądka w refluksie żółcioweym przy jednoczesnym braku woreczka żółciowego. Z leków mam przepisane famogast 40 na noc, nolpaza 40 mg rano i venter. ale zauważyłam że leki mi nie pomagają. Po wszystkim co zjem odczuwam ból. Czy w przypadku osób nie mających woreczka żółciowego w żółądku jest obecna żółć pokarm jest w stanie się strawić czy tylko się odkłada, Bardzo proszę o odpowiedź, Bardzo męczę się z tą chorobą i nie daję sobie rady,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Może dodatkowo należy jeszcze zastosować leki prokinetyczne np. Metoclopramid czy Gasprid. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Żółć nie odkłada się w żołądka tylko zbyt wolno jest opróżniana z tego żołądka co drażni śluzówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Chciałam jeszcze zapytać jeżeli można czy u ludzi po wycięciu woreczka żółciowego zawsze występuje zapalenie błony śluzowek żółądka bo tak naprawdę to ta żółć przy braku woreczka żółciowego nie ma gdzie sięgromadzić i cały czas drażni żołądek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Żółć po wycięciu pęcherzyka jest zazwyczaj przez najbliższe 4 tygodnie po operacji ciągle wydzielana do dwunastnicy dlatego jest zwiększone prawdopodobieństwo jej zawrócenia do żołądka. Jednak w miarę upływu czasu przewód żółciowy wspólny przejmuje rolę pęcherzyka i opróżnia się tylko, gdy pokarm dostaje się do przewodu pokarmowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.