Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po rozejściu się rany pooperacyjnej


Gość Arkadiusz Ka.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arkadiusz Ka.

Dzień dobry. Miesiąc temu miałem appendoktomie, następnie po tygodniu szwy mi zostały zdjęte, po 3 dniach (ponieważ podniosłem ciężką rzecz) rana się rozeszła na długości 3 szwów (cała rana miała dł. 8 szwów) Przez tydzień chodziłęm z *dziurą* w brzuchu, dopiero po około tygodniu po kilkukrotnych płukaniach rany środkiem odkażającym została mi ona zaszyta. Moje pytania: 1. Czy to normalne że 9 dni po ponownym zaszyciu z rany sączy się słomkowo-czerwona wydzielina (przypuszczam że jest to płyn surowiczy z krwią a nie ropa ponieważ nie ma ani zaczerwienienia wokół rany, brak gorączki, brak bólu, wydzielina nie posiada zapachu) 2. Kiedy mam zdjąć szwy ? Są już 9 dni ale mam wrażenie że jak tylko zostaną usunięte to rana z powrotem się rozejdzie 3. Jak często zmieniać opatrunek ? Zakładam nowy 3 razy dziennie, wieczorem myje rane szarym mydłem i kolejny 4. zakładam na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Opatrunek zmienia się tak często, jak występuje taka potrzeba. Jeśli przesiąka on wydzieliną to najlepiej go wymienić. Na zdjęcie szwów najlepiej umówić się z lekarzem, który je zakładał i widział ranę. Najlepiej poczekać jeszcze przynajmniej 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×