Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Amputacja opuszka i złamanie paliczka dalszego.


Gość krejzoool

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krejzoool

Witam prawie trzy tygodnie temu doznałem urazu palca III ręki lewej. Opuszek został oderwany do tego jeszcze została złamana kość paliczka dalszego. Na pogotowiu założono mi cztery szwy i to co się dało to jakoś mi przyszyto... Po 9 dniach szwy zostały wyciągnięte, niestety po powrocie do domu mocno krwawił, po dwóch dniach krwawienie ustało. Chodzę do trzech chirurgów niestety żaden nie dał mi konkretnej odpowiedzi... Chciałbym zapytać, czy kość sama się zrośnie bez żadnych szyn, druga sprawa to opuchlizna, czy zejdzie? Palec jest dość szeroki. A może to jakiś ropień się w środku robi... Mam jeszcze pytanie odnośnie paznokcia, czy w przyszłości będzie rósł w miarę możliwości normalnie? Jak na razie wygląda to tak jak by paznokieć wrastał się w zabliźnioną skórę. Czy palec wróci do swojego starego wyglądu? Poniżej dodaję link do zdjęć, jedno RTG, reszta to już zdjęcia palca, zrobione dzisiaj podczas zmieniania opatrunku. http://www.fotosik.pl/u/qnrad92/album/1737975 Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×