Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogromny ból karku


Gość k

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu, parę godzin po wstaniu, przy podnoszeniu się z krzesła poczułam ogromny ból karku. Do dzisiaj ruchy głową mam ograniczone. W lewo i w prawo - lekki ból, zaś zgięcie do przodu lub tyłu sprawia ogromy ból i nie jest do końca możliwe. W dodatku boli mnie lewe oko, głowa po lewej stronie (bardziej na jej czubku). Nie mogę przełykać śliny, już nie mówiąc o jedzeniu, bo ból karku przy przełykaniu jest tak silny, że doprowadza do płaczu. Nie mogę w nocy zasnąć, podnieść się z łóżka też ciężko. Kiedy trzymam sztywno głowę, prosto - odczuwam tylko lekki ból. Gardło mnie nie boli, nie jestem przeziębiona. Planuję się wybrac do lekarza - ale nawet nie wiem do którego. Co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To zapewne dolegliwości związane z jakąś patologią w odcinku szyjnym kręgosłupa powodującą ucisk na korzenie nerwowe. Wskazane byłoby wykonanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa i konsultacja u neurologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam podobnie,tylko bez problemow z jedzeniem za to niesamowity bol rak,oczopląs, nudności,nie moglam ogladac do konca telewizji, moje oko nienadazalo uchwycac obraz, Rtg wykazalo zwyeodnienia oraz lordoze szyjna splycona, tomografia czysta, dostalam leki przeciwbolowe przeciwymiotne i skierowanie na rehabilitacje,zaczelam cwiczyc w domu, zmienialm poduszke i jest lekka poprawa, zastanawiam sie nad RMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×