Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina w bliźnie pooperacyjnej po przepuklinie pachwinowej


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cztery miesiące temu przeszedłem operację przepukliny pachwinowej metodą napięciową (bez siatki). Po operacji czułem zgrubienie pod skórą wzdłuż naciecia, podejrzewałem że to *zszycie* jakiś czas temu poczułem ze to *zszycie* zaczyna zanikać, pomyślałem, że szwy się rozpuściły i miesień powraca w swoje miejsce. Kilka dni temu w górnej części ciecia poczułem guzek (a przynajmniej dopiero go zauwazyłem), czułem lekki ból. Teraz już to znikneło, ale zastanawiam się czy to tylko jakaś opuchlizna, w związku z nadwyrężeniem czy może przepuklina pooperacyjna. Teraz wydaje mi się że w tym miejscu mam dziurkę (pod skórą w mięśniu). Chyba popadam już w paranoję, ale jak mam sam sprawdzić czy to przepuklina pooperacyjna czy też nie, poniewaz nie chcę niepotrzebnie iść do chirurga i czekać w kolejce i nie chcę wyjść na paranoika. Pragnę zaznaczyć że przy dłuzszym (8 godzin) staniu w pracy czuję dyskomfort w tym miejscu ale bólu nie ma, problemów z gospodarka jelitową też nie mam. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę jednak w tej sprawie ponownie skonsultować się z chirurgiem. Raczej jeśli w tym miejscu, gdzie odczuwa Pan dolegliwości w chwili obecnej nie pojawia się jakikolwiek guzek to nie jest to wznowa przepukliny. Jednak, aby ewidentnie stwierdzić czy wszystko jest w porządku musi Pana bezpośrednio zbadać chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×