Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesna blizna wewnętrzna po operacji przepukliny pępkowej


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana Doktora! Jestem 6 miesięcy po operacji przepukliny pępkowej(wrota 1 cm siatka 2 cm). Nastąpił nawrót 4 miesiące temu. Obecnie pobolewa mnie przepuklina i blizna wewnętrzna (siatka). Blizna wewnętrzna po operacji jest twarda. Podczas pływania blizna wewnętrzna bardzo kłuje i szczypie* pływanie było niemożliwe. Co może być przyczyną takiego stanu? Może siatka jest gatunkowo gorsza? Zmartwiony Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba wykonać ponowny zabieg zaopatrzenia wznowy przepukliny. Obecne dolegliwości są związane z pojawieniem się ponownie przepukliny w brzegu siatki i nie mają nic wspólnego z rodzajem samej siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Doktorze! Nadmieniam, że podczas badania lekarskiego(podczas uciśnięcia przez lekarza) przepuklina(mały widoczny pęcherzyk) jest umiarkowanie bolesny, natomiast uciśnięte obok miejsce jest potwornie bolesne(bardzo głęboko poniżej tego miejsca jest wszczepiona siatka - tak pokazuje badanie USG). Są dwa miejsca bolesne jedno mniej drugie bardziej. Podczas energicznego pływania zauważyłem, że punkt mniej bolesny (przepuklina) próbuje jakby wyskoczyć, natomiast punkt bardziej bolesny położony parę milimetrów obok potwornie kłuje i szczypie. Przecież dla mnie laika to są dwa niezależne od siebie oddzielne obszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że gdy nie trzymam się za brzuch i mocno kaszlę to przepuklina bardzo boli a blizna będąca milimetr obok w ogóle nie boli, natomiast uciśnięta palcem przepuklina umiarkowanie boli, a blizna palcem uciśnięta bardzo silnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wyraźna bolesność blizny zaznacza się od około 2 miesięcy. Czyżby po prostu od 2 miesięcy powstająca wokół siatki blizna wewnętrzna stawała się coraz bardziej twarda? Czy jest to prawidłowy objaw? Ja miałem wszczepioną miękką siatkę nie dającą dolegliwości bólowych(jak powiedział mi lekarz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×