Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anka J.

Nowotwór woreczka żółciowego - operacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anka J.
Proszę o pomoc w ocenie wyników badań. Mój tato ma wykryty nowotwór pęcherzyka żółciowego z przerzutami na wątrobę. Odrzucono możliwość resekcji woreczka, z częścią wątroby, ze względu na zaawansowanie choroby, wiek 70 lat, przebyty niedawno zawał i generalnie słabe serce. Ciągle jednak łudzimy się nadzieją, że jednak coś da się zrobić. Wybieramy się w przyszłym tygodniu do różnych lekarzy z pytaniem, co jeszcze możemy oprócz podawanej już chemii paliatywnej (Gemcitabinum zofran 8 mg, w cyklach cotygodniowych). Zastanawiam się również nad niekonwencjonalnym leczeniem. Kupiliśmy Vilcacore, grzybki Reishi, robimy soki, ograniczyliśmy cukry, leci do nas amigdalina i z ty też mamy problem, bo boimy się o reakcję amigdaliny z innymi lekami nasercowymi, które bierze tato (Asaltec, Plavix, Effox, Gasec, Bisocard, Preductal, Simvacard, Exforge). Nie mamy pojęcia jak się to stosuje. Opinie są sprzeczne. Jedni mówią koniecznie z wit. C, inni absolutnie bez. W jakich dawkach? Czy nie będzie wchodziło w drogę innym lekom? Lekarze nie chca się nawet wypowiadać na temat stosowania B17. Jeżeli nie pomoże, to czy przynajmniej nie zaszkodzi? Jakie są jeszcze inne możliwe drogi leczenia. O co można jeszcze zapytać lekarza na wizycie? Może termoablacja? Bardzo proszę o opinię osób, które zetknęły się z tym problemem. Oto wyniki mojego taty: KT: zmiana w segmencie 4 watroby hipotensyjna, nieregularna, lita zmiana, która nacieka na segment 8i5 oraz 2/3 – sprawdziałam, to już naprawdę kawał wątroby. W loży pęcherzyka - guz 66x54 mm. Obraz odpowiada guzowi pęcherzyka żółciowego z naciekaniem na miąższ wątroby. Drogi żółciowe, żyła wrotna, trzustka, żołądek, dwunastnica, płuca, śledziona, nadnercza, nerki, pęcherz bez zmian. W wątrobie liczne, powiększone węzły chłonne do 15 mm. Pęcherzyk obkurczony o nacieczonej ścianie. Wynik biopsji wątroby: Celluae carcinomatosae adenocarcinoma. Immunofenotyp: CK7+, CK19+, CK20-, CA19.9-, TFF1- (rozumiem, że to są markery, ale ich znaczenia nie znam i proszę o rozszyfrowanie). Barwienie na śluz +. „W rozpoznaniu różnicowym należy brać pod uwagę przede wszystkim nowotwór dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego lub trzustki.” A co w takim razie z watrobą? Czy coś wiadomo z tego opisu na jej temat? Dodam tylko, ze tato jest w dobrej formie, ma apetyt i dobrze wygląda. No i co z tym zrobić? Bardzo proszę o opinie. PS przeczytałam także, że Vilcacora w połączeniu z chemią, obniża skuteczność chemioterapii. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli chodzi o Vilcacore to jej działanie jest raczej wątpliwe. Co do B17 to brak jeszcze badań klinicznych potwierdzających jej skuteczność. Generalnie rak pęcherzyka żółcowego jest bardzo złośliwym nowotworem. I tym problemem powinien zajmować się onkolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agnieszka
Pani aniu. Nie wiem jak zaczac bo minely juz ponad dwa lata... Chyba nikt z lekarzy nie odpowiedzial ... Prosze dac znac czy zdazyla pani z amigdalina i czy pomogla. Bede wdzieczna bo walcze o zycie ukochanej mamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Pani Agnieszko również walczę o życie Mamy,ten sam nowotwór ,proszę napisać jakimi metodami walczycie? moja mama jest rok po operacji ,bez chemii udawało się do tej pory , teraz tk wykazało masę miękkotkankową w loży po operacji, nie wiemy co dalej będzie .Pozdrawiam serdecznie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.