Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w prawej części nadbrzusza i pleców


Gość edyta_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 27 lat od pół roku bardzo bolały mnie plecy i odbyłam bardzo długą pielgrzymkę od ortopedy do ortopedy. Okazało się, że mam skoliozę i lekkie zmiany zwyrodnieniowe miedzy 5 a 4 kręgiem, niestety wyrzyscy lekarze zgodnie potwierdzili, że to raczej nie jest powód mojego bólu. Trzy miesiące temu dostałam silnych bóli brzucha w prawej cześci nadbrzusza. Zostałam skierowana na USG jamy brzusznej na którym wyszło, że budowa trzustki wątroby jest prawidłowa, zza to mam 2 małe polipy na woreczku żółciowym (o których radiolog powiedziała, że nie powinny dawać podobnych objawów). Gastrolog skierował mnie na badanie krwi: Amylaza (66- w normie) Bilirubina całkowita (2,54 podwyższona bo norma to około 1,2). Ból, który odczuwam jest rwący a najbardziej dokucza mi gdy stoję i leżę, gdy usiądę przechodzi. Jednocześnie, na dokładnie tej samej wysokości, występuje ból pleców zaraz obok kręgosłupa. Naczytałam się, że takie objawy mogą mieć związek z trzustką. Czy mimo dobrego usg i takich wyników badań, może zachodzić jakaś anomalia. A jeżeli to nie trzustka to czy taki ciągły ból mogą powodować polipy na woreczku. Od tygodnia ból budzi mnie przynajmniej raz w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mało tych badań. Zrób AlAt, AspAt, AP, GGTP, rozbicie bil na frakcje, Ca 19.9, CAE, AFP, lipazę. Teoretycznie dolegliwości bólowe trzustki są zlokalizowane w okolicy dołka podsercowego i lewego podżebrza z promieniowaniem do pleców, ale bywa, że mogą pojawić się również w miejscu, w którym opisałaś. Odnośnie polipów- mogą dawać takie dolegliwości , chyba że są to polipy cholesterolowe, ponadto podobno najbezpieczniej ich się pozbyć z pęcherzykiem ( duży odsetek zmian złośliwych w nich zlokalizowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×