Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nabłonki płaskie, białe i czerwone krwinki oraz bakterie w moczu


Gość Sandra94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od lipca mam złe wyniki moczu.Mam 20 lat. Choruję na anemię z powodu niedoboru żelaza, leukopenie, niedoczynność tarczycy oraz hashimoto. Poniżej podaję wyniki moczu, w nawiasach zakres referencyjny. Badanie z lipca: Badanie ogólne : Barwa: j.Żółta Przejrzystość : przejrzysty Ciężar właściwy : 1,019 g/ml (1,015 - 1,025) pH: 6,0 ( 5,0-8,0) Leukocyty: 25 leuk./ul (ujemny) Azotyny : ujemny Białko : 25 mg/ dl ( ujemny) Glukoza:w normie Ciała ketonowe: ujemny Urobilinogen : w normie Bilirubina: ujemny Erytrocyty : ujemny Osad - badanie cytometryczne: Nabłonki płaskie : 17,5 /ul ( *20), 3 wpw (0-4) Krwinki białe : 37,9 /ul (*20), 7 wpw (0-5) Krwinki czerwone : 2,1 /ul (*10), 0 wpw (0-2) Bakterie : 2051,9 /ul (*130), 369 wpw (0-24) Pasma śluzu: 0,54 / ul (*10), pojedyncze wpw W sierpniu badanie USG wykazało izolowane poszerzenie pojedynczego kielicha grupy górnej w nerce prawej do 5 mm. Lekarka kazała zrobić posiew moczu, który wyszedł ujemny. Zapisała mi Amotax, który brałam 2x dziennie przez tydzień. We wrześniu zrobiłam kolejne badanie moczu wyniki poniżej. Badanie ogólne moczu: Barwa: żółta Przejrzystość : przejrzysty Ciężar właściwy : 1,022 (1,015-1,025) pH: 5 (5-8) Leukocyty : 500 leuk./ul ( ujemny) Azotyny: ujemny Białko : ujemny Glukoza : w normie Ciała ketonowe : 5 mg/dl ( ujemny) Urobilinogen: w normie Bilirubina: ujemny Erytrocyty: 10 erytr./ul (ujemny) Osad badanie cytometryczne: Nabłonki płaskie : 23,4 /ul (*20), 4 wpw (0-4) Krwinki białe : 261,3 /ul (*20), 47 wpw (0-5) Krwinki czerwone : 13 /ul (*10), 2wpw (0-2) Bakterie : 4506,7 /ul (*130), 811 wpw (0-24) Pasma śluzu : 2,32 /ul (*10), wpw pojedyncze Posiew moczu znowu wyszedł ujemny. W badaniu krwi mam zaniżony poziom % neutrocytów. Od wczoraj zaczęłam odczuwać bóle w okolicy nerek. Mam problem z poruszaniem się. Boli mnie także jama brzuszna głownie w okolicy trzustki oraz żołądka. Wizytę u urlopach mam dopiero na grudzień. Chciałabym się dowiedzieć jak dalej postępować czy konieczna jest wizyta w szpitalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×