Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel bąblowcowa śledziony u dziecka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Mam dwuletniego synka,w sierpniu ub.r. wykryto u niego torbiel śledziony wówczas miała ona średnice 14 na 12 mm,dwa miesiące później średnica ta wynosiła 15mm. W lutym tego roku wykonano kolejne usg i średnica torbieli wynosi 20mm i jest podejrzenie torbieli bąblowcowej. Powiedziano mi,że ta różnica może wynikać z tego,iż do pomiaru torbieli mógł być brany inny kąt i nie musi to oznaczać,że rośnie. Powiedziano mi również,że jeśli po badaniach,które ma w marcu potwierdzi się,iż jest to bąblowiec to nie będzie mógł mieć operacji,gdyż jest zbyt duże ryzyko pęknięcia podczas operacji.Chcę zaznaczyć,że badania ogólne dziecko ma dobre. Proszę o konsultację i radę co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie torbiel należy obserwować. Po wynikach badań w marcu zadecydować o dalszy postępowaniu. Jeśli rzeczywiście jest to torbiel bąblowcowa należy włączyć odpowiednie leczenie farmakologiczne celem usunięcia pasożyta. Z decyzją co do zabiegu jak na razie na pewno trzeba się wstrzymać tym bardziej, że torbiel nie jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agneszka

dziecko 12 marca miało pobraną krew względem tego bąblowca,wyniki powiedziano mi,że będą za 2 lub 3 tyg a wizytę mam dopiero pod koniec maja,bo tak chciała pani doktor ,chciałabym leczyć dziecko gdzie indziej(Łódź lub Warszawa)tylko nie wiem dokładnie do jakiej poradni się z dzieckiem zgłosić czy do chirurgicznej czy chorób zakaźnych i czy skierowanie od lekarza rodzinnego wystarczy?Bardzo proszę o odpowiedz DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×