Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Popuszczanie kału i brudzenie bielizny a uszkodzenie zwieracza odbytu


Gość kobieta 28 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kobieta 28 lat

Witam! Zwracam się z dość wstydliwym pytaniem. Otóż moim problemem jest brudzenie bielizny zaraz po wypróżnieniu, szczególnie wtedy gdy stolec był luźny. Pomimo wysokiej higieny zaraz po wyjściu z łazienki na bieliźnie widać niewielkie ilości kału. Oprócz tego z cztery razy zdarzyło mi się popuścić stolec przed wypróżnieniem.Były to momenty kiedy np. kucałam lub siedziałam po turecku.Jest to dość uciążliwe i nie wiem jak sobie z tym poradzić.Ta dolegliwość spowodowała zmniejszenie mojej pewności. Po wypróżnieniu ciągle sprawdzam czy nie mam brudnej bielizny, nie umiem czerpać przyjemności z sexu bo ciągle myślę czy nie mam brudnego odbytu lub tego czy nie popuszczę.Mój problem pojawił się 3 miesiące po porodzie. 11 miesięcy temu urodziłam córkę siłami natury.Ze względu na to, że córka rodziła się potylicznie i przedłużający się czas II okresu porodu (1,5 godz) zostało mi nacięte krocze, a dziecko wyciśnięte przez lekarza.Po porodzie bardzo długo byłam szyta.na wypisie ze szpitala mam napisane ,że szyto mi nacięcie oraz pękniętą tylną ścianę pochwy.kilka dni po porodzie rozeszła mi się jedna szwa, akurat ta, która była najbliżej odbytu.ranę pozostawiono do zabliźnienia i poprawienia przy ewentualnym drugim porodzie. Od tej pory mam bardzo szeroką bliznę.Moje pytanie brzmi:czy możliwe jest, że zwieracz odbytu został uszkodzony po porodzie, a nie zostało to dopatrzone? mój mąż wspomina o staranie się o drugie dziecko, a ja mu odmawiam bo boję się, ze po kolejnym porodzie wogóle nie będę trzymała stolca. bardzo proszę o poradę i opinię. Wogołe do jakiego lekarza powinnam się udać w moim przypadku ginekologa? chirurga? proktologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna młoda mama, wspołczuję, ale głowa do góry, wszystko będzie dobrze. Możesz sobie pomóc w bardzo prosty sposób, kup zioła, nazywają się *ispagul 3*.Stosuję je od kilku dni, i od tej pory nie brudzę bielizny, mam czystą pupę. Zioła kupisz a aptece. Napisz jak się sprawy mają, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×