Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek o regularnym kształcie przy odbycie


Gość Zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj mam dziwny (jak dla mnie) problem w okolicach odbytu. Po dość ostrym zatruciu pokarmowym i towarzyszącej mu biegunce pojawiła się twarda kulka wielkości ziarna grochu. Powoduje dość znaczny dyskomfort, towarzyszy mu swędzenie, które na szczęście uspokoiło się po zastosowaniu maści na hemoroidy. Jednak po lekturze wielu wątków zaczynam mieć wątpliwości czy to aby na pewno jest związane z hemoroidami. Kulka ta jest twarda i ma bardzo regularny kształt. Zastosowanie maści z lidokainą spowodowało zanik swędzenia, jednak nie wiem czy jest to spowodowane działaniem lidokainy czy raczej nawilżeniem. Dzwoniłam do 3 proktologów, niestety nie ma szans, żeby udać się do nich w ciągu najbliższych dni. Nie wiem teraz czy powinnam stosować jakieś leki na hemoroidy czy odpuścić? Nie wiem czy przypadkiem nie jest jakiś ropień: biegunki, otarcia czy coś mogło to spowodować. Czy jeśli stosowanie maści/czopków nie zaszkodzi? czy udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub do chirurga w celu oceny sytuacji? Proktolog umówiony jest dopiero za 8 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio najlepiej w chwili obecnej do chirurga ogólnego. Takie objawy jak Pani przedstawia wskazują na występowanie wykrzepiałego splotu hemoroidalnego. Trzeba zastosować odpowiednie maści,aby doprowadzić do wchłonięcia się skrzepu w hemoroidzie lub być może jeśli do tego nie dojdzie trzeba będzie wykonać zabieg usunięcia guzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×