Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w okolicy odbytu


Gość bezradna21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam mały problem od około 4 dni w okolicach odbytu mam mały guzek ma on około 0,5 cm czasem jest mniej wyczuwalny czasem troszkę bardziej, nie boli, nie swędzi, nie krwawi,nie utrudnia mi ogólnie w ogóle życia nie przesuwa się, tylko martwię się tym że po prostu sobie jest,wyczułam go w pierwszych dniach okresu wtedy lekko bolał,ale ból ustąpił, czy może on być spowodowany podrażnieniem odbytu poprzez podcieranie papierem ?? Wybieram się do lekarza,ale dopiero w grudniu,jestem za granicą i niestety musiałabym czekać na wizytę bardzo długo,więc jak tylko pojawię się w Polsce to odwiedzę lekarza,ale teraz szukam przyczyny w internecie i dlatego postanowiłam skonsultować się z lekarzem chociaż poprzez internet. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz co to może być. Niestety nie znalazłam na tym forum podobnego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki guzki w okolicy ujścia odbytu zazwyczaj są objawem żylaków. Żylaki wcale nie muszą dawać dolegliwości, aby występować i być wyczuwalnymi. Najlepiej, aby Panią zbadał chirurg, który oceni dokładnie czym jest ten guzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bezradna21

Witam, mam 21 lat i co jakiś czas w okolicach odbytu pojawia się i znika guzek 1 cm średnicy i jest taki niebiesko-fioletowy. Lekko boli podczas dotyku, a tak to tylko trochę przeszkadza w funkcjonowaniu i oczywiście martwi. Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Guzek pojawia się w różnych odstępach czasu ale nie częściej niż raz na miesiąc, zwykle podczas biegunki... szybko się zmniejsza i po 2 dniach znika. Ostatnio zaczęłam biegać długodystansowo czy to może mieć jakiś wpływ? Jakie mogą być skutki bagatelizowania tego problemu? Są jakieś leki które można zażyć bez wizyty u lekarza? Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bezradna21

Poczytałam wiele i jestem przekonana, że to hemoroidy zewnętrzne. Na początku pojawiają się i znikają w późniejszym stadium zostają już na *wierzchu*. Czytałam także o domowym leczeniu... czy mogę sama się leczyć? czy może pojawienie się guzka przekreśla leczenie na własną rękę lub działają tylko tymczasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×