Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nerek i mętny mocz, po wysiłku z krwią


Gość Marta1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta1991

Nie wiem dokoładnie do kogo mam się z tym zgłosić. Bolą mnie chyba nerki. Czasem mój mocz jest biały, mętny (białko?), czasem nie. Ale zwykle ten problem pojawia się wieczorem. Po dużym wysiłku jest w nim krew. Mówię *chyba* nerki, bo kiedyś lekarz mi powiedział, że skoro na USG nic nie ma i podczas badania mocz jest czysty, to pewnie kręgoslup albo coś. I odesłał mnie do domu. A mnie nadal bolało. Teraz zaczęło znów. Nie wiem czy opłaca mi się robić badanie moczu skoro zwykle jest klarowny i pewnie niczego w nim nie będzie. Ale co mają oznaczać takie... epizody? Chyba nie da się pobrać moczu według mojej zachcianki. Nie oczekuję diagnozy bez badań... Tylko porady lub podpowiedzi. Z góry dziękuję i przepraszam za chaotyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę wykonać ponownie badanie kontrolne moczu i USG (można wykonać prywatnie koszt niewielki mocz około 10 zł, USG - 50-80 zł). Jeśli badania wyjdą prawidłowe trzeba by ewentualnie wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - bóle pochodzące ze zmian zwyrodnieniowych. Mocz można też pobrać do badania właśnie po dużym wysiłku (wykluczenie mioglobinurii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta1991

Witam, to znowu ja. Zrobiłam sobie badania: moczu, krwi i usg. Są prawidłowe, więc teoretycznie nic mi nie jest. Szkoda tylko, że ciągle boli. Pani doktor, która zrobiła mi usg, powiedziała, że jest możlwa sytuacja, kiedy nerki mogą *przemieszczać się* w środku podczas wysiłku (jestem dość wysoka) i to może być przyczyną bólów i krwi w moczu, ewentualnie inne choroby, z którymi właściwie powinnam zgłosić się do nefrologa. Czy można to jakoś leczyć?... Jakie badania misiałby zrobić mi lekarz i czy ma to w ogóle jakiś sens?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można leczyć, ja już od roku mam kłopoty z prawą nerką, boli mnie ale nikt na to nie zwraca uwagi. Byłem w klinice nefrologi na scyntygrafi nerek i wyszło że mam ucisk na zyłe nerkową i z tąd krew w moczu. to sie nazywa fachowo zespół dziadka do orzechów. Jeśli nie masz 18-nastu lat to poproś o skierowanie do Centrum zdrowia dziecka w Międzylesiu(Okolice warszawy) tam Cię zdjagnozują i powiedzą co dalej. W razie jakiś pytań noxes@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dyna666

Mi właśnie zdiagnozowali zespół dziadka do orzechów, jest to przyczyną żylaków powrózka nasiennego i bezpłodności, gdyż krew nie mogąc przepływać przez tą uciśniętą żyłę znalazła odpływ przez mosznę ogrzewając jądra do nieodpowiedniej temperatury i mam to mieć zoperowane, czy wie ktoś może jak wygląda *naprawienie* tego dziadka do orzechów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×