Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropienie rany po endoprotezoplastyce stawu biodrowego


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Chodzi o mojego ojca. Zgłaszam się tutaj ponieważ na lekarzy w moim mieście nie mam co liczyć, najprawdopodobniej coś zepsuli i teraz robią wszystko, aby chronić swój tyłek, przez co mocno traci mój ojciec. Miał on wykonywaną endoprotezoplastykę stawu biodrowego jakieś 8 miesięcy temu. Wszystko było w porzadku, chodził juz duzo lepiej, ale to wszystko było do czasu. Na początku lipca rana zaczęła ropieć i pogłębiać się do środka. Ojciec był leczony róznymi antybiotykami, niestety nie pamiętam nazw (jeśli będą potrzebne mogę zdobyć ich nazwy). Zrobiono posiew i okazało się, że jest to gronkowic oporny na leczenie antybiotykami* na większośc wymienionych na wyniku z posiewu antybiotyków. Jeśli będą potrzebne informacje dokładne z wyniku badania, również mogę je przedstawić. Po zastosowaniu antybiotyków rana przestała ropieć i zaczęła się goić. Lecz teraz, od jakiś trzech dni znowu zaczęła ropieć i jakby ze zdwojoną siłą, w ciagu doby urusł duży i miękki pęcherz, który pękł. Bylismy dzisiaj na oddziale i dowiedzieliśmy się, że będzie trzeba wyciągnąć endoprotezę i wszystko *zrewidować* (słowo użyte przez lekarza). O tym wcześniej nikt nie wspominał!!! Nic więcej lekarze nie chcieli mówić, bardzo ciężko było od nich wyciągnąć jakiekolwiek informacje. Obawiam się, że mogli coś schrzanić i teraz bardzo uważają na własne stołki. Jaki ojciec ma teraz opcje, jaka jest procedura postepowania w takich sytuacjach? Jakie są zagrożenia, co może się zdarzyć, co może pójść źle? czy będzie chodził? Czy po wyciagnięciu endorotezy znowu musi czekać 2-3 lata na nową? Czy możecie polecić dobrego lekarza z województwa lubuskiego z doświadczeniem w powikłaniach związanych z endoprotezoplastyką? Może, ktoś miał już podobny przypadek u znajomego, w rodzinie.....? Proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rana operacyjna zarażona została bakterią gronkowca złocistego, stąd ropienie (w jakimś momencie nie zachowano sterylności zabiegowej lub po zabiegowej, tj. w czasie operacji lub przy zmianie opatrunku). Jeśli kuracja antybiotykowa się nie powiodła wszystko trzeba powtórzyć od początku, ale najpierw należy pozbyć się gronkowca - po wymontowaniu endoprotezy może to potrwać nawet do pół roku. Po tym nastąpić może ponowne *wstawienie* nowego stawu biodrowego. Poza tym proponowałbym skorzystać z usług innego szpitala, bo w tym sytuacja może się powtórzyć skoro jest tam siedlisko ww. bakterii! Głowa do góry! A tak z ciekawości proszę zapytać innych operowanych w Waszym szpitalu, czy też zostali zarażeni gronkowcem podczas zabiegów? Sanepid powinien zamknąć oddział!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×