Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie nogi po urazie palca u stopy


Gość Emilia

Rekomendowane odpowiedzi

7 dni temu stłukłam mały palec u nogi, nie poszłam do lekarza, zgodnie z tym co wyczytałam w Internecie, sklejałam piąty palec z czwartym i do śródstopia. Chyba robiłam to za mocno, bo jak wczoraj w nocy odkleiłam ten plaster, zaczęła mi jakby drętwieć łydka na górze, dziwnie też odczuwam czwarty palec, jakoś chyba mniej nim mogę poruszyć i też jakby prawie drętwieje. Czasem delikatnie drętwieje mi stopa. Ogólnie całą nogę od kolana w dół dziwnie odczuwam. Mam wrażenie jakbym za długo trzymała nogę na kolanie, ten stan ciągle się utrzymuje (24h). Mam wrażenie, że ten jakby ból w łydce ma swoje źródło w tym czwartym palcu. Czy mam zakrzepy? Czy to jest niebezpieczne? Czy powinnam posłuchać lekarki, która powiedziała mi żeby poczekać kilka dni i dopiero wtedy zgłosić się do lekarza? Dodam, że na prześwietlenia mi wyszło, że nie miałam połamanego palca. Naprawdę martwię się o swoją nogę i najczarniejsze scenariusze przychodzą mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że zgodnie z zaleceniami lekarskimi skoro lekarka nie widzi podstaw do niepokoju poczekać ruszając tą kończyna dolną i ewentualnie za 2-3 dni jeśli dolegliwości nie ustąpią udać się na kontrolna wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×