Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie torblieli włosowej a ból


Gość Dam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w poniedziałek(21.07)przeszedłem 4 operację wycięcia torbieli włosowej... Rana jest zeszyta w dwóch poziomach, tj pod skórą mam szwy rozpuszczalne a na zewnątrz zwykłe. Rana wygląda naprawdę dobrze, nie jest raczej opuchnięta, mam też antybiotyk. Opatrunki również są czyste. Wszystko wygląda dobrze, lecz jakoś od wczoraj mam takie momenty w których pojawia się ból, trwa niedługo i występuje jakby obok szycia, pod skórą. Jest szczególnie wyczuwalny gdy dotykam tego miejsca. Stąd pytanie, czy możliwe jest to, że zbiera się tam ropa? Czy po prostu jest to ból spowodowany występowaniem szwów? Czy temperatura ok. 37st która pojawia się czasem w ciągu dnia jest również jakimś powodem do obaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy możliwe jest to, że zbiera się tam ropa? - Trudno to określić bez bezpośredniego badania. Ale skoro nie ma innych objawów stanu zapalnego to raczej nie. Czy po prostu jest to ból spowodowany występowaniem szwów? - Zapewne tak. Czy temperatura ok. 37st która pojawia się czasem w ciągu dnia jest również jakimś powodem do obaw? - Nie. W razie wątpliwości trzeba w tej sprawie skonsultować się w Poradni Chirurgii Ogólnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×