Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brązowe plamy na penisie


Gość Azar21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem dotyczący zmian barwnikowych na penisie a dokładnie na prąciu. Mam na nim brązowe plamy po konsultacji z dermatologiem dowiedziałem się że to nic groźnego. Chciałbym pozbyć się tych zmian bo znacząco szpecą mojego penisa. Dostałem zalecenie używać kremu LUCIDIN ale nie widzę żadnej poprawy. Czy są jeszcze jakieś możliwości pozbycia się skutecznie takich plam? Czy zmiany barwnikowe w takich miejscach jest czymś częstym i normalnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ........................

Witam Jestem w okresie dojrzewania. Na penisie jest linia (nie stety nie wiem jak się nazywa), która biegnie od czubka penisa do jader. Na tej linii poawiły się brązowe plamki. Nic nie bolą, swędzą itp. Mam pytanie co z nimi zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno mi określić co to jest bez bezpośredniego badania. Może to jakieś zmiany alergiczne, może na podłożu stanu zapalnego np. zakażeniem grzybiczym. Proszę utrzymywać szczególną higienę i ewentualnie jakąś maść przeciwgrzybiczą. Jeśli to nie poskutkuje udać się bezpośrednio najlepiej do dermatologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy są jeszcze jakieś możliwości pozbycia się skutecznie takich plam? - Myślę, że w tej sprawie można jeszcze jeśli Pan chce pozbyć się tych plam barwnikowych skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Są różne sposoby pozbywania się takich przebarwień np.: dermabrazja, laseroterapia. Czy zmiany barwnikowe w takich miejscach jest czymś częstym i normalnym ? - Tak bardzo częstym i naturalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×